TOP 6 trendů v grafickém designu v roce 2020

Ať se nám to líbí nebo ne, rok 2019 se pomalu blíží ke konci. Pojďte se tedy s námi podívat, na jaké grafické prvky bude dobré se zaměřit v příštím roce, abyste u klientů zabodovali!

Animované prvky

Tento trend trvá sice už několik let, ale stále se rozvíjí a stává se populárnějším. Pohyblivé ikony, změna barev, interaktivní prvky po najetí kurzoru, změna ostrosti a mnoho dalšího – to je budoucnost webového designu. Všechny tyto prvky přilákají pozornost, vyvolají v návštěvníkovi zájem a jsou líbivé. Výborným příkladem je web www.zhenyary.com (který je mimo jiné také ohodnocen na webu www.awwwards.com). No uznejte sami, není zábavné si tento web prohlížet?

Přechody

Barevné přechody neboli gradienty jsou poměrně novým trendem, který se stává stále oblíbenějším, atraktivnějším a dokáže oživit celkový dojem. Může se použít na více menších plochách/prvcích, nebo jako plynulý přechod ve velké ploše. Krásné práce s použitím přechodů má umělec Magdiel Lopez: www.magdiellopez.com/a-poster-a-day-v2-1

3D

Trojrozměrné kompozice a grafické prvky jsou stále populárnější a dokonalejší. Setkáváme se s nimi všude kolem nás a v současné době lze v 3D programech vytvořit cokoliv v dokonalé podobě, která je kolikrát ještě lákavější a zajímavější než realita. Někdy je problém odlišit, co je fotografie a co 3D ilustrace. Jako ukázku jsme si pro vás vybrali práce umělce George Stoyanova: www.behance.net/Nioon. Bezpochyby si získají vaši pozornost.

Deformace

Deformace vyvolávají dojem optického klamu, kdy si mozek interpretuje obrázek jinak, než je doopravdy zobrazen. Proto jsou deformace a optické klamy pro lidské oko lákavé a přitažlivé. Většina klamů mate svým tvarem či barvou a jsou založeny na chybném prostorovém vnímání. Ve spojení s vhodně zvoleným fontem, barevnosti a nápadem vytváří vskutku zajímavý a eye-catching efekt. Doporučujeme podívat se na práce Evgenyho Tkhorzhevskyho, který to s prvky deformace umí: www.behance.net/gallery/6636487/eksperiment-Experiment.

Izometrie

Izometrie je zjednodušeně řečeno vytváření 3D objektu ve 2D rozměru. Pro lepší efekt se k vyplnění ploch používají barevné přechody a stíny. Výsledkem je jednoduchý a čistý motiv, který má hloubku. Ale nenechte se zmást, není to tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát! Izometrie patří k momentálně největším trendům, jejichž popularita stále stoupá. Příkladou ukázkou je vydařená práce Coena Pohla s názvem City life: www.behance.net/gallery/23869083/City-Life-Isometric-Cityscap.

Minimalismus

Tento trend se drží už delší dobu a je stále oblíbeným. Čisté plochy, moderní bezpatkové fonty, vhodně zvolená barevnost, jednoduchý nápad – to vše jsou charakteristické prvky pro minimalismus, který má za cíl získat pozornost přehlednou a atraktivní formou. Bez zbytečně popisných a přeplácaných prvků. Krásné práce s citem pro minimalismus má umělec Xavier Esclusa Trias: https://www.behance.net/xetdisseny.


Lucia Kostková

Art Director

en_GB