Natáčení Digi Videospotu

Pro klienta Digi TV nás čekalo natáčení spotu pro jejich službu Chytrá anténa. Chytrá anténa je nabídka televizních programů přes internet, která má nejen své specifické benefity v porovnání s klasickou televizí, ale také funguje na bázi internetu a tudíž není závislá na ani analogové anténě, ale ani na pozemní digitální anténě DVB-T, na kterou bude koncem tohoto roku aplikován nový standard pod názvem DVB-T2. Tato celorepubliková změna donutí některé spotřebitele k nevyhnutelným změnám ohledně jejich zařízení, což by se mohlo zdát jako výhodná výchozí prodejní pozice. Bohužel ale komplexita, která celou tuto tématiku provází, činí ze snahy o pouhý prodej, misi také edukační. Čelili jsme tedy hned několika výzvám:

  1. Chytrá anténa není fyzický produkt, 

  2. Současně má ale na krátké sdělení mnoho benefitů, pro jejichž prioritizaci klient neměl statistické podklady

  3. Technické detaily a žargon, které jsou zapotřebí k vysvětlení principu Chytré antény a změny týkající se antén

  4. Malá informovanost cílové skupiny

  5. Nízký rozpočet

 

Scénář

Scénář nakonec vznikl na základě instrukcí klienta s největším důrazem na vysvětlení benefitů digitální televize. Protože se jednalo o 30 vteřinový klip, z hlediska krativního jsme pojali úkol bohatého obsahu a aplikovali řešení humorem: zahuštěný message nás navedl k parodii teleshoppingu. Postavili jsme se k výzvě rychlopalby všech výhod Chytré antény s nekompromisní snahou obsáhnout veškeré informace v krátkém úseku a sepsali dialog dvou prátel, jeden, který Chytré anténě rozumí a druhý, který o ní nic neví. V rámci svižného a úsměvně vyhypovaného rozhovoru se divák dozví vše, co klient od klipu vyžadoval předat.

Natáčení

Rozpočet diktoval vypořádání se s kritérii produkce. Podařilo se nám sestavit zkušený a kompetentní tým, profesionální herce, pronajmout studio na jeden natáčecí den a natáčet s moderní technologií.

Natáčelo se na green screen, hlavní pozornost se upírala na herce a jejich zrychlenou a intenzivní mluvu, ale také na další bod: krásnou krabičku, kterou jsme pro klienta navrhli, abychom jinak nehmatatelné nabídce dali opravdovou fyzickou podobu. Toto rozhodnutí klient ocenil do míry, že nakonec vyžádal zařízení, které při objednávce Chytré antény zákazník obdrží, opravdu obléct do navrhovaného designu, který se použil v klipu.

Post-produkcí se finálně dotahovalo pozadí sjednocené s vizuálním stylem brandu a plovoucí ikony, které informace o Chytré anténě nejen dokreslovaly a napomáhaly vysvětlení výhod, ale také vizuelně propojovaly s existujícím webem.

Výsledkem je klip vtipný, jednoduchý a velmi informativní, předává požadované informace a se kterým je klient spokojený. Vtipná a krátká sdělení se ideálně nabízí i kratším online formátům, o které se kampaň bude dále rozšiřovat.

Video pro Chytrou anténu nám připomnělo, že jako agentura umíme přistupovat k novým výzvám s ochotou najít střední cestou mezi přáními klienta a profesionálním plněním zakázek, u kterých jsme přesvědčeni že docílí pozitivních výsledků v rámci kampaní naplánovaných Magnas Médii.

en_US
cs_CZ en_US