Natáčení videospotu pro Chytrou anténu

Pro klienta Digi TV jsme realizovali spot na produkt Chytrá anténa. Chytrá anténa je nabídka televizních programů přes internet, která má nejen své specifické benefity v porovnání s klasickou nabídkou televizních programů, ale také funguje na bázi internetu a tudíž není závislá na pozemní digitální anténě ve standardu DVB-T, na kterou bude koncem tohoto roku aplikován nový standard pod názvem DVB-T2. Tato celorepubliková změna donutí některé spotřebitele k nevyhnutelným změnám ohledně jejich zařízení, což by se mohlo zdát jako výhodná výchozí prodejní pozice. Komplexita, která celou tuto tématiku provází, činí ze snahy o pouhý prodej, misi také edukační. Čelili jsme tedy hned několika výzvám:

  1. Chytrá anténa není fyzický produkt
  2. Současně má ale na krátké sdělení mnoho benefitů, pro jejichž prioritizaci jsme neměli statistické podklady
  3. Technické detaily a žargon, které jsou zapotřebí k vysvětlení principu Chytré antény a změny týkající se antén
  4. Malá informovanost cílové skupiny
  5. Rozpočet

Scénář

Scénář vznikl na základě diskuse s klientem s největším důrazem na vysvětlení benefitů Chytré antény. Protože se jednalo o 30 vteřinový klip, z hlediska kreativního jsme pojali úkol bohatého obsahu a aplikovali řešení humorem: zahuštěný message nás navedl k parodii teleshoppingu. Postavili jsme se k výzvě rychlopalby všech výhod Chytré antény s nekompromisní snahou obsáhnout veškeré informace v krátkém úseku a sepsali dialog dvou přátel, jeden, který Chytré anténě rozumí a druhý, který o ní nic neví. V rámci svižného a úsměvně vyhypovaného rozhovoru se divák dozví vše, co klient od klipu vyžadoval předat.

Natáčení

Rozpočet diktoval vypořádání se s kritérii produkce. Podařilo se nám sestavit zkušený a kompetentní tým, profesionální herce, pronajmout studio na jeden natáčecí den a natáčet s moderní technologií.

Natáčelo se na green screen, hlavní pozornost se upírala na herce a jejich zrychlenou a intenzivní mluvu, ale také na další bod: krásnou krabičku, kterou jsme pro klienta navrhli, abychom jinak nehmatatelné nabídce dali opravdovou fyzickou podobu. Toto rozhodnutí klient ocenil do míry, že nakonec vyžádal zařízení, které při objednávce Chytré antény zákazník obdrží, opravdu obléct do navrhovaného designu, který se použil v klipu.

Post-produkcí se finálně dotahovalo pozadí sjednocené s vizuálním stylem brandu a plovoucí ikony, které informace o Chytré anténě nejen dokreslovaly a napomáhaly vysvětlení výhod, ale také vizuálně propojovaly s existujícím webem.

Výsledkem je videospot zábavný, jednoduchý a velmi informativní, v omezeném čase předává požadované informace. Více krátkých sdělení se ideálně nabízí k využití i u kratších online formátů, o které se kampaň bude dále rozšiřovat.

V Magnas Creative takto vždy přistupujeme k novým výzvám s chutí najít to nejlepší řešení, vybalancovat cestu mezi přáním klienta a reálnými možnostmi a profesionálně realizovat zakázku, u které jsme přesvědčeni, že docílí výsledků v rámci kampaní naplánovaných sesterskými Magnas Média a Magnas Performance.